2016-04-18 21:01:25

Centralna Liga Juniorów. Stal Rzeszów nadal w strefie spadkowej

Juniorzy Stali Rzeszów przegrali kolejny mecz i zagrzebali się w strefie spadkowej Centralnej Ligi Juniorów. W Białymstoku z liderem przegrała Stali Mielec.

Stal Rzeszów pretensje może mieć tylko do siebie. Do 74. minuty spotkania z Motorem Lublin wygrywała 2-0. Pierwszego gola zdobył Arkadiusz Gil, który zamknął akcję po podaniu Jakuba Kloca. Drugi na listę strzelców wpisał się Mateusz Prokop wykorzystując dobre podanie Kacpra Rączki.

Gra Stali Rzeszów posypała się po czerwonej kartce dla Bartosza Góry. Nasz zespół miał jednak jeszcze dwie okazje na podwyższenie na 3-0. Niestety ich nie wykorzystał, a w przewadze coraz groźniejsi byli lublinianie. Szybko wyrównali, a kilka minut przed końcem zdobyli zwycięską bramkę. Dwa gole zdobył przymierzany zimą do gry w Stali Mielec – Olaf Martynek.

STAL RZESZÓW - MOTOR LUBLIN 2-3 (2-0)

1-0 Arkadiusz Gil (2)
2-0 Mateusz Prokop (15)
2-1 Piotr Chodziutko (74)
2-2 Olaf Martynek (76)
3-2 Olaf Martynek (84)

Stal Rzeszów: Korziewicz - Góra, Ochalik, Bober, Kordas, Sokołowski (62. Śliwa), Prokop, Toczek (75. Frankiewicz), Gil (46. Drożdż), Kloc, Rączka (80. Lis)

Sędziował: Łukasz Groń (Zabrze). Żółta kartka: Ochalik. Czerwona kartka: Góra (54, faul). Widzów: 50.

W drugim ze spotkań podkarpackich drużyn w Centralnej Lidze Juniorów Stal Mielec wysoko przegrała z Jagiellonią Białystok.

Mielczanie dotrzymywali kroku liderowi do 60. minuty meczu. Później widać już było różnice, jaka dzieli obie drużyny w tabeli. Chwilę po zmianie stron dobrej okazji do zdobycia gola po indywidualnej akcji nie wykorzystał Szymon Urbaniak.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - STAL MIELEC 5-0 (1-0)

1-0 Kacper Piechniak (28)
2-0 Kacper Piechniak (56)
3-0 Marcin Pigiel (61)
4-0 Rafał Kiczuk (70)
5-0 Mateusz Prolejko (88)

Stal Mielec: Wieczerzak - Michał Misiak (46 Klimek), Szewc, Herda, Samojeden - Marcin Misiak (46 Koszel), Baran,  Misztal (58 Stypa), Stec (76 Trytek) - Płatek - Urbaniak.

Żółta kartka: Samojeden. Widzów: 100.

W najbliższej kolejce Stal Mielec zmierzy się na własnym boisku z TOP 54 Biała Podlaska, a Stal Rzeszów powalczy w Kielcach z tamtejszą Koroną.