2016-03-21 13:19:13

Rzemieślnik Pilzno - KS Wiązownica. Sześć goli i emocje w końcówce

Bogusław Sierżęga (na zdjęciu w środku) strzelił jedną z bramek dla KS-u Wiązownica w Pilźnie (fot. Mieczysław Turczyn / archiwum)
Piłkarze Rzemieślnika Pilzno zremisowali z KS Wiązownica 3-3 w meczu 16. kolejki 4 ligi podkarpackiej.

Gospodarze zaczęli z wysokiego "C" i już po 22. minutach gry prowadzili 2-0 po dwóch bramkach Damiana Wolańskiego. Pierwsza połowa zakończyła się właśnie takim wynikim i nic nie wskazywało, że w końcówce będzie aż tyle emocji.

Najpierw w 60. minucie z boiska wyrzucony został zawodnik gospodarzy Paweł Remut, a za kilka minut czerwony kartonik zobaczył Paweł Bartnik z KS Wiązownica. Obydwie drużyny grały więc w dziesiątkę.

W 68. minucie kontaktowego gola dla gości zdobył Bogusław Sierżęga i już było wiadomo, że goście łatwo nie odpuszczą.

Do wyrównania doprowadził w 81. minucie Krzysztof Gawłowski, który trafił do siatki z rzutu karnego, a gola na 3-2 dla Wiązownicy strzelił na minutę przed końcem spotkania Jakub Stefan.

Kiedy już wydawało się, że spotkanie zakończy się porażką Rzemieślnika Pilzno, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, w pole karne piłkę wrzucił Dawid Florian. Tam czekał już Tomasz Tragarz, który pokonał Andrzeja Mikusa dając gospodarzom punkt.

RZEMIEŚLNIK PILZNO - KS WIĄZOWNICA 3-3 (2-0)

1-0 Damian Wolański (12)
2-0 Damian Wolański (22)
2-1 Bogusław Sierżęga (68)
2-2 Krzysztof Gawłowski (810)
2-3 Jakub Stefan (89)
3-3 Tomasz Tragarz (90+3)

Rzemieślnik Pilzno: Wilczyński - Wadas, Remut, Salyuk, Tragarz, Florian, Barycza, Bańdur (90. Maziarka), Wiącek (87. Barabasz), Wolański, Gryboś (64. Kłos)

KS Wiązownica: Mikus - Kubas, Luft, Saramak, Bartnik, Soczek (84. Stefan), Fudali, Gawłowski, Halejcio, Czub, Misiąg (46. Sierżęga, 88. Hołub)

Sędziował: Łukasz Strzępek (Rzeszów). Żółte kartki: Wilczyński, Remut, Bańdur, Wiącek - Bartnik, Halejcio. Czerwone kartki: Remut (60, druga żółta) - Bartnik (66, druga żółta)