2016-03-12 15:59:48

2 liga: Siarka Tarnobrzeg przegrała z Rakowem w Częstochowie

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg przegrali z Rakowem Częstochowa 1-3 w wyjazdowym meczu 21. kolejki 2 ligi.

Wszystkie gole w tym spotkaniu padły dopiero w drugiej połowie. Prowadzenie gospodarzom dał w 57. minucie Carlinhos, który na raty pokonał Pawła Pawlusa.

Dwadzieścia minut później drugiego gola dla Rakowa Częstochowa zdobył Rafał Figiel i sytuacja "Siarkowców" zrobiłą się bardzo trudna.

Zawodnicy Siarki Tarnobrzeg odpowiedzieli jednak bardzo szybko. Niespełna 120 sekund później na listę strzelców wpisał się Dorian Buczek i było już tylko 1-2.

Niestety na kilka minut przed końcem spotkania w polu karnym faulował Paweł Pawlus, a sędzia podyktował jedenastkę dla Rakowa (wyrzucają wcześniej z boiska bramkarza gości).

Rzut karny na gola zamienił Rafał Figiel i ostatecznie klub z Częstochowy zwyciężył 3-1. Zawodnik gospodarzy zadanie miał ułatwione, bo od 86. minuty pomiędzy słupkami bramki Siarki Tarnobrzeg z konieczności stanąć musiał pomocnik Marcin Stefanik.

RAKÓW CZĘSTOCHOWA - SIARKA TARNOBRZEG 3-1 (0-0)

1-0 Carlinhos (57)
2-0 Rafał Figiel (77)
2-1 Dorian Buczek (79)
3-1 Rafał Figiel (86-karny)

Raków Częstochowa: Mielcarz - Waszkiewicz, Klepczyński, Cyfert, Rogala, Kamiński (77. Pawlusiński), Carlinhos (90. Bronisławski), Kmieć, Figiel, Malinowski (89. Sabiłło), Okińczyc (68. Warchoł)

Siarka Tarnobrzeg: Pawlus - Grzesik, Waleńcik, Stępień, Suchecki, Przewoźnik (69. Chłoń), Sylwestrzak (64. Buczek), Stromecki, Stefanik, Wróbel (58. Koczon), Martuś

Sędziował: Jacek Lis (Katowice). Żółte kartki: Kmieć, Kamiński - Przewoźnik, Sylwestrzak, Suchecki