2011-02-07 22:02:43

Górnik Łęczna zmieni nazwę klubu

W ciągu najbliższych kilku dni w Łęcznej ma dojść do zmiany nazwy klubu. Zamiast Górnika w mieście grać będzie GKS "Bogdanka".
 
Zmiana nazwy wydaje się być sprawą przesądzoną. Jak poinformował pełniący obowiązki Prezesa Zarządu Artur Kapelko władze klubu czekają już tylko na dokumenty z KRS-u.
 
- Kibice śpiewają Górnik GKS, nam też zależało, aby rodowód i tradycja górnicza zostały zachowane, bo to górnicy stowrzyli ten klub. Dzięki temu na Lubleszczyźnie mozemy mieć piłkę nożną na pierwszoligowym poziomie. Cieszymy się, że Bogdanka w swojej strategii marketingowej ma wspieranie sportu, piłki nożnej, w tym naszego klubu. Dzięki tym pieniądzom klub możne wogóle funkcjonować - powiedział Kapelko.
 
Innego zdania są sami kibice, którzy poprzez Zarząd Stowarzyszenia Kibiców Górnika Łęczna wystosowali list otwarty, w którym wyrażają swój niepokój i sprzeciw wobec działań władz klubu. Czytamy w nim na wstępie:

"W nawiązaniu do krążących od dawna informacji dotyczących zmiany nazwy naszego klubu na "GKS Bogdanka”, pragniemy oświadczyć, że kategorycznie sprzeciwiamy się wspomnianym planom."

Jak wynika z dalszej części oświadczenia, władze klubu i Spółki Lubelski Węgiel "Bogdanka" S.A, nie są zainteresowane podjęciem dialogu z kibicami w kwestiach dotyczących zmiany nazwy klubu, czy też jak to było wcześniej zmiany herbu.

Zmiana nazwy w naturalny sposób wpłynie również na drużynę rezerw Górnika, które występują w III lidze lubelsko-podkarpackiej.

źródło: gornik.leczna.pl / gornik-leczna.com


Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

KSG 2011-02-09 14:21:02 0 0

Górnik jest JEDEN: ZABRZE! Każdy to powie 14-sto krotni Mistrzowie!

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem